Вівторок, 19.03.2024, 05:39
Зразковий хореографічний ансамбль "АРАБЕСК"
Ніжинський Будинок дітей та юнацтва
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 20
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Якщо ви ставитеся до дитини,

як до ідеальної особистості,

ви підносите її на ту висоту,

на  якій ви хотіли б її бачити.

                      Й. Гете

 

 

 

 

 

Батьки вихованців «АРАБЕСКУ»  висловлюють  подяку своєму беззмінному керівнику Лисиці Оксані Анатоліївні, а вихованцям «АРАБЕСКУ» нагадують прислів’я  відомого полководця: «Переможець не той, хто переміг вчора, а той, хто іде за перемогою сьогодні»,  що тільки своєю працею, завзятістю і наполегливістю  вони  прокладають шлях до нових перемог  у  майбутньому …

Батьківській комітет

Тест "До якої з трьох груп батьків Ви себе відносите?"

Поставте знак «+» у відповідній області, якщо ви відносите себе до даної категорії:

1. Байдужі     Їхній девіз: «Нехай ходить дитина на танці, а там видно буде».

2. Стурбовані  Це батьки, які занадто люблять своїх дітей. Вони навіюють своїй дитині, що вона найкраща, що танцює чудово, що з партнером/партнеркою їй не пощастило. Ці батьки вчать тренерів, вічно обурюються несправедливим суддівством тощо. Їхні діти, як правило, нічого не домагаються в танцях.

3. Надійний тил Найкраща й рідкісна категорія батьків. Вони не втручаються в навчальний процес, знаходять час, щоб підтримати дитину. Батьки цієї групи розуміють свої 2 головні ролі: спонсори і натхненники.

 

Тест 
«Які ви батьки?» 

Визначте ті фрази, які ви часто використовуєте в спілкуванні з дітьми. 

  1. Скільки разів тобі повторювати? 
  2. Порадь, будь-ласка, як мені вчинити в даній ситуації? 
  3. Не знаю, що я без тебе робила? 
  4. І в кого ти такий (а) удався (лась)? 
  5. Які в тебе чудові друзі! 
  6. Ну на кого ти схожий (а)? 
  7.  Ти моя опора і помічник (ця). 
  8. Ну що в тебе за друзі? 
  9. Про що ти тільки думаєш? 
  10. Який (а) ти в мене розумний (а)? 
  11.  А як ти вважаєш сину (донько)? 
  12. У всіх діти як діти, а ти! 
  13. Який (а) ти в мене кмітливий (а). 

Ключ до тесту «Які ви батьки?» 
7 – 8 балів – ви живите з дитиною душа в душу. Вона щиро любить і поважає вас. Ваші стосунки з дитиною позитивно впливають на становлення особистості. 
9 – 10 балів – ви непослідовні у взаєминах з дитиною. Вона поважає вас, хоча й не завжди з вами відверта. На її розвиток впливають здебільшого випадкові обставини. 
10 – 12 балів – вам необхідно бути уважним у ставленні до дитини. Ви користуєтесь у неї авторитетом, але авторитет не замінить вашої любові. Розвиток дитини залежить від випадку більшою мірою, ніж від вас. 
13 балів – ви самі відчуваєте, що чините неправильно. Між вами та дитиною існує недовіра. Поки не пізно, спробуйте приділяти дитині більше уваги, враховувати її запити та інтереси.

 

Батькам про збереження здоров'я дітей

За статистичними даними  у 1-й клас приходять повністю здоровими 70 відсотків учнів, а 11-й клас такими закінчують тільки 7 відсотків. Україна займає перше місце в Європі за смертністю населення: 400 тис. смертей щорічно, з них   10 % громадян помирають природною смертю, 20 % - унаслідок нещасних випадків і вбивств, а 70 % - від хвороб. Щодо останньої цифри, зазначу, що 75 відсотків хвороб дорослих беруть свій початок у дитинстві. 
Від чого ж залежить стан здоров'я дитини? Від чотирьох факторів: спадковості (20 %), рівня медичного обслуговування (10 %), умов середовища за проживанням (20 %), способу життя (50 %).

Як бачите, шановні батьки, здоров'я дитини залежить від вас на 80 відсотків. Дитина половину часу проводить удома, 20 % - у школі і 30 % - сон. 
Що ви, шановні батьки, можете зробити для збереження здоров'я своїх дітей?

Ось декілька порад:
Частіше спілкуйтеся з дитиною, адже менше хворіють ті діти, які часто спілкуються з батьками. Це довели шведські вчені.
Постарайтеся, щоб у сім'ї було побільше радості, посмішок: сміх, радість посилюють імунну систему, позитивно впливають на нервову систему, покращують загальне самопочуття, на 50 відсотків зростає продуктивність навчання.

Постійно перевіряйте стан здоров'я дитини за всіма параметрами: дитина щорічно повинна побувати в невропатолога, хірурга, ортопеда, окуліста, отоларинголога, стоматолога, педіатра, здати аналізи. 
Слух, зір, постава  мають бути в зоні особливої уваги батьків.

Зверніть особливу увагу на гігієну зору (зір дітей катастрофічно падає). Не давайте дітям дивитись телевізор більше 1-2-х годин на день. Потурбуйтеся, щоб на робочому місці (столі) дитини було достатнє освітлення. Дитина не повинна читати лежачи. Після 45-ти хвилин підготовки домашніх завдань треба робити перерву.

Зверніть особливу увагу на дотримання гігієни слуху: мити вуха регулярно, не слухати гучної музики, не виходити на мороз без шапки.Для того щоб зберегти слух дитини, необхідно захищати вуха від переохолодження, лікувати навіть несильний нежить, оскільки інфекція може легко проникнути з носоглотки в порожнину середнього вуха й викликати його запалення. Слід оберігати слуховий апарат і від сильного або тривалого подразника. Особливу небезпеку в цьому сенсі становлять навушники: дуже сильна вібрація барабанної перетинки приводить до її розтягнення, втрати еластичності і в подальшому до зниження слуху. Крім того, в навушниках дитина не орієнтується в звуках навколишнього світу, може не почути шум машини, яка рухається, або інші звуки, які сигналізують про небезпеку. Ще слід пам'ятати про те, що при шумі продуктивність фізичної праці падає на 30 відсотків, а розумової - на 60!
Неправильна постава справляє негативний вплив на роботу внутрішніх органів: ускладнює роботу шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, легенів; зменшується життєва ємкість легенів, знижується обмін речовин, унаслідок чого можуть бути поганий апетит, млявість, головні болі, швидка стомлюваність.
Треба стежити, щоб ваша дитина не тягнулась до шкідливих звичок.

Звертайте увагу на її харчування. Щодня пропонуйте дитині погризти моркву, таким чином «убиваючи двох зайців»: підгодуємо очі вітаміном А та зміцнимо зуби. На сніданок давайте дитині горіхи, родзинки, курагу - це для посилення мозкової діяльності, а також сир - для зміцнення кісток. Переконайте дитину у шкідливості чіпсів, ароматизованих сухариків і солодких газованих напоїв. Неправильне харчування призводить до хвороб: діабету, ожиріння, карієсу, гіпертонії, атеросклерозу, серцевих нападів.
Вирощуйте кімнатні квіти. Рослини очищають повітря, насичують його киснем.

Старайтеся спільно з дитиною побільше бувати на свіжому повітрі. Слід обов'язково подбати й про те, щоб дитина щодня проводила достатньо часу на свіжому повітрі, що є потужним оздоровчим фактором, унаслідок якого поліпшується вентиляція легенів, підвищується вміст кисню в крові, нормалізується стан нервової системи. Доведено: якщо дитина перебуває переважно в приміщенні, навіть добре освітленому й забезпеченому джерелом ультрафіолету, в неї швидше втомлюються м'язи спини, знижується вміст фосфору (важливого поживного елементу для нервових клітин) у крові, падає гострота зору.
Зверніть особливу увагу на поліпшення особистої гігієни. Допоможіть дитині скласти та дотримуватись режиму праці й відпочинку. Лягати спати вона повинна в один і той же час. Перед сном обов'язково треба побувати на свіжому повітрі, прогулятися. У цей час не рекомендуються рухливі ігри, заняття фізкультурою, проте бажане читання спокійних і добрих книжок. Уранці дитина не повинна різко підійматися з ліжка: за ніч між хребцями накопичується рідина, а тому необхідно кілька разів потягнутися, щоб дати можливість хребту «прокинутись». Біля ліжка покладіть масажний килимок із гумовими шпильками, щоб, підвівшись уранці, дитина кілька хвилин потопталась на ньому, подразнюючи активні точки на стопах, приводячи себе в бадьорий стан.
Використовуйте в повну міру засоби народної медицини. Щодня половинка голівки часнику зменшує ризик серцевих захворювань у дорослому житті на 25 відсотків, сік кропиви, споришу зупиняє кров, настоєм ромашки, звіробою лікують горло, мати-й-мачуха позбавляє кашлю тощо.

Зниження рухової активності порушує процеси нормального розвитку, веде до зміни обміну речовин. Тоді як рухова активність тонізує центральну нервову систему дітей, під час руху відбувається активізація нервових клітин усіх ділянок кори головного мозку, підвищується обмін речовин, посилюється виділення гіпофізом гормону росту. Тут дуже корисними будуть заняття хореографією. Чудовий ефект у навчанні дає спів, який не тільки зміцнює м'язи гортані та голосові зв'язки, а й розвиває фонематичний слух, який відіграє важливу роль для правильного вимовляння звуків. Тому, якщо батьки хочуть, щоб дитина була успішна у вивченні іноземної мови, їм варто записати її в хорову студію.


Шановні батьки! Треба зробити все, що залежить від вас, щоб ваші діти були здоровими.


Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Всі права захищені © 2024