Четвер, 27.06.2019, 13:47
Зразковий хореографічний ансамбль "АРАБЕСК"
Ніжинський Будинок дітей та юнацтва
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 19
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

                    Bелична дорога душі до прекрасного                         

           Хореографічний ансамбль «Арабеск» під керівництвом Оксани Анатоліївни Лисиці засновано у 1997 році. Метою його створення було свідоме, ідеальне прагнення педагога розкрити вихованцям дивовижне естетичне явище – танець, забезпечивши у процесі навчання хореографії розвиток здібностей, формування внутрішньої культури, характеру та прагнення об’єднатися в одне творче коло. Для досягнення даної мети педагогом Лисицею О. А. було поєднано засоби музичного, пластичного, спортивно-фізичного, естетичного й художньо-естетичного розвитку, що й визначило ціну успіху: і педагог, і вихованці, і колектив Ніжинського БДЮ мають загартоване в праці і натхненне творчою наснагою стабільне об’єднання дитячих і юнацьких сердець, які живуть хореографією і для неї.

          «Арабеск» ­– це велика і велична дорога душі до прекрасного. Розпочинається вона завжди з бесіди про історію танцю, з легенди чи розповіді, порівняння, аналізу, тобто з того, що дає можливість викликати інтерес, невимушено залучити до нелегкого процесу навчання, утримувати увагу та задовольняти допитливість. Ця дорога приводить учасників ансамблю в танцювальне мистецтво, яке завдяки педагогу, стає для них відкритим світом щирого переживання, поєднанням музичного твору й творення фізичної краси руху тіла у танці. Важливо, що жоден учасник ансамблю не губиться у тому великому світі. Навпаки, незважаючи на вікову категорію, своєю індивідуальністю, неповторністю старанно будує творчу кар’єру «Арабеска», що є головним критерієм діяльності колективу.

           Будні колективу наповнені цікавими ідеями, самовдосконаленням. Цій справі підкорюються діючі і перспективні плани та репертуари ансамблю. Напрямки роботи колективу, його конкретні завдання, вибір методів і прийомів навчання визначаються за індивідуальним складом і підготовленістю вихованців та спрямовані на досягнення в конкурентоспроможності, яка з кожним роком зростає в хореографічному світі.

           Цінним явищем у творчості колективу є інтенсивний розвиток народно-сценічного танцю, що забезпечує продовження національних надбань у хореографії: «Подоляночка», «Варенички», «Поліська полька», «Гончарики», «Гуцулка», «Ліричний дівочий», «Манерна кадриль», «Свістушечки», «Тропотянка», «Сирба» тощо. Орієнтиром ансамблю є й сучасні танцювальні стилі. «Арабеск» швидко опановує нестандартні програми навчання та проводить значну роботу з популяризації танцю. Інструментом механізму творчості колективу є мислення, уява, емпатія вихованців. Всі постановки жанрово, тематично й сюжетно різноманітні, відзначаються багатством локальних особливостей. Хореографічні образи, створені «Арабеском», такі ж натхненні, як і самі учасники ансамблю.

          В ансамблі «Арабеск» сформовано високі етичні норми поведінки. Витримка, бездоганна ввічливість, почуття міри, простота, скромність, увага, уважність до оточуючих, їхнього настрою, доброзичливість, привітність – у такій атмосфері плекаються носії танцювального мистецтва. Помічниками у створенні цього затишку є батьки учасників ансамблю, які всіляко сприяють самовираженню творчого колективу, підтримуючи його імідж і пропагуючи його культуру.

          В ансамблі «Арабеск» займаються діти, учнівська та студентська молодь віком від 6 до 22 років. Як маленькі, так і більш дорослі «зірки» «Арабеска» гідно прикрашають і збагачують його творче сузір’я.

          Прагнення до танцю в кожному з вихованців закладене природою, а прагнення «Арабеска» до нових висот закладене в його духовній суті. Звідси й висока активність і творчі злети ансамблю,  знаного і в Ніжині і далеко за його межами. Понад 60 учасників ансамблю прагнуть зайняти себе і простір навколо себе мистецькою премудрістю. Це їх зустрічають аплодисментами на урочистостях державних свят, загальноміських заходах, на ярмарках і в культурних центрах закладів і підприємств міста. Без них не обходяться щорічні конкурси та фестивалі як обласного, так і Всеукраїнського та Міжнародного рівня: «Молоді таланти Придесення» (Чернігів), «Голосіївська весна» (Київ), «Барви осені» (Київ), «Зоряний олімп» (Київ), «Містерія DANCE» (Київ), «Поліське коло» (Чернігів), «Чисті роси» (Чернігів). Невтомна, наполеглива і цілеспрямована керівник хореографічного ансамблю «Арабеск» Лисиця О. А., якій у 2013 присвоєно педагогічне звання «керівник гуртка-методист»,  давно вивела на рівень популярності й визнання колектив своїх вихованців.

          Чисельна кількість дипломів лауреата та переможця Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, фестивалів, а також грамоти і подяки Міністерства освіти і науки України, міністерства культури і туризму призвели до присвоєння «Арабеску» звання «Зразкового художнього колективу» в 2011 році. Це високе звання колективу постійно підтверджують його творчі перемоги: І, ІІ місце у Всеукраїнському фестивалі «Квітневі викрутаси» (Ніжин, 2012р.),  ІІІ місце в Міжнародному фестивалі «Слов’янський вінець» (Болгарія, 2012р.), ІІ місце в обласному конкурсі «Поліський зорепад» (Чернігів, 2013), Золотий призер Міжнародного фестивалю «Мегаполіс» (Харків, 2013), призер Всеукраїнського фестивалю "Твій шанс" (Луцьк, 2014) тощо. Висока виконавська майстерність, яскравий акторський талант юних артистів, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу – ось складові успіху ансамблю «Арабеск», який несе насолоду і радість людям вже , а для самих учасників дає можливість реалізувати внутрішню духовно-творчу потребу.

         Сучасний динамічний світ потребує творчості людини, яка є найбільшою цінністю у цивілізованому суспільстві. Хореографічний ансамбль «Арабеск» є яскравою відповіддю на запити українського суспільства, якому так не необхідні нові духовні сили. Діяльність «Арабеска» є актуальним підтвердженням відомої істини: лише розвиток загальних, спеціальних та індивідуальних здібностей вихованців у процесі творчої діяльності дає великі позитивні результати, а отже є зразком для інших.
 


Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Друзі сайту

Всі права захищені © 2019